ŚWIĄTECZNE REALIZACJE SZTUK PREZENTOWANYCH NA PORTALU „TEATR AMATORSKI”

Każdego miesiąca autorzy scenariuszy zamieszczonych na prowadzonym przez nas od 10 lat portalu „Teatr Amatorski” otrzymują prośby o zgodę na wystawienie swoich sztuk przez grupy teatralne z całej Polski. W końcówce starego roku szczególną popularnością cieszyła się adaptacja „Opowieści wigilijnej” Karola Dickensa zrealizowana w 2005 roku przez podopiecznych Katolickiego Ośrodka Wychowania i Resocjalizacji Młodzieży w Bielsku-Białej. Z inspiracji tym tekstem powstało kilka nowych widowisk, poniżej prezentujemy informacje o dwóch z nich wraz z ilustracją fotograficzną.

http://www.teatramatorski.pl/

 

Miejsko-Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Lubsku

20 grudnia 2016 r. w świetlicy Miejsko-Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Lubsku odbyła się premiera sztuki pt. „Opowieść Wigilijna wg Karola Dickensa” na podstawie scenariusza Pani Marii Schejbal. Za udostępnienie adaptacji składamy autorce serdeczne podziękowania.

Spektakl, w wykonaniu grupy warsztatowej składającej się z mieszkańców naszej gminy, zaprezentowano dla uczestników Warsztatów Terapii Zajęciowej oraz Środowiskowego Domu Samopomocy. Sztuka spotkała się z aplauzem i uznaniem ze strony oglądających, a co niektórym widzom w trakcie występu zakręciła się w oku łza. Odtwórcom ról gratulujemy talentu i dziękujemy za zaangażowanie.

Stroje oraz dekoracje przygotowali w ramach własnych zasobów i pomysłów pracownicy tutejszego Ośrodka. Pani Elżbieta Juszczyńska-Dziwir namalowała dekoracje na płótnie i udzieliła wiele praktycznych wskazówek, za co z całego serca dziękujemy.

Kolejne przedstawienie planowane jest w styczniu 2017 r. jako zaakcentowanie wspólnego spotkania występujących dzieci ze swoimi babciami i dziadkami z okazji ich święta. Będzie ono zamykało niniejszy artystyczno-warsztatowy projekt.

1_Scrooge.JPG2_koldnicy.JPG3_widmo.JPG4_uczen.JPG5_wizja-smierci.JPG

 

Kalisz - V Kaliska Drużyna Harcerzy "Droga"

Na bazie scenariusza "Opowieści wigilijnej" Marii Schejbal powstało widowisko odegrane w grudniu przez harcerzy w szpitalu dla osób, które być może nie wrócą na święta do domu. Przedstawienie udało się na miarę możliwości aktorskich naszych harcerzy, czyli nie najgorzej!

kalisz.jpg

Galeria

No Images

Media o nas

Dziendobry.tvn.pl

logo dziendobry tvn1

Pisanenoca.com

pisanie noca

Bielskosmakuje.pl

bielskosmakuje

Nowy teatr w Bielsku-Białej?

Bielsko.biala.pl

logo bbwww 01

Bestwina24.pl

bestwina24 pl

 

Bielsko.info

logo bielsko info

 

Super-nowa.pl

super nowa logo 21426073993

 

Kurier radia BIELSKO

KURIERradiaBIELSKO logo SOLO1

 

Magazyn samorządowy w Bielsku-Białej

magazyn

 

2BStyle.pl

logo

 

 

Wspierają nas

Bio Paluszki

beksin rest bielsko

ladys club bielsko

logo

branka

konstanta

 EY Logo Tagline stacked logo

super nowa